Úvod » Blog » Jak na ranní vstávání s dětmi do školky?

Jak na ranní vstávání s dětmi do školky?

02.06.2020

Jako maminka dvou dětí to znám moc dobře. Ráno sice vstanou ještě relativně včas… jenže pak se v dosahu objeví autíčka, dinosaurus anebo prostě jen suchá pecka od meruňky, a o zábavu nebo velký časový skluz v ranní přípravě je postaráno.

Pořád připomínat, napomínat, popohánět… A tak jsme zkusili vyrobit dětské hodiny pro ranní a večerní rutinu. Ráno i večer pěkně podle jednoduchých piktogramů dětem ukazují, co by zrovna měly dělat, aby stíhaly třeba autobus do školky nebo slíbený večerníček.

Výhodou kotoučových hodin je, že se koutoče dají pootočit, takže budíček může být jeden den v 6:00 a druhý třeba v 7:20. Piktogramy jsou variabilní. K jejich nalepení lze použít třeba samolepící kolečka suchého zipu nebo jakoukoli snímatelnou oboustrannou samolepící pásku.

Dětské hodiny pro ranní a večerní rutinu si můžete stáhnout jako tiskové PDF. K tomu třeba rovnou koupit tichý hodinový strojek nebo samolepící suchý zip. Pak už budete potřebovat jen tiskárnu, laminovačku (není ale potřeba, pokud budete tisknout na tvrdší papír a použijete suché zipy), nůžky a trochu trpělivosti.

Snad vám kotoučové hodiny pomohou stejně jako nám!